Drama

  Edastused

  Vaikuse Muusika (2018)

  Originaalpealkiri "The Music of Silence"

  Film, mis põhineb 1999. aastal avaldatud Andrea Bocelli autobiograafilisel romaanil, jutustab kuulsa tenori loo. Amos Bardi (nii nimetas ennast Andrea Bocelli oma raamatus) oli sünnist saati õnnistatud võimsa häälega, mis tõotas palju kuulsust ja edu. Paraku varjutas seda annet kaasasündinud nägemispuue, mis isegi pärast mitut operatsiooni võimaldas tal näha ainult varjusid. Koolis juhtunud õnnetus röövis sellegi vähese ja jättis ta täiesti pimedaks.

  See kõik aga ei takistanud Amost oma unistuste poole püüdlemast. Juhituna ambitsioonidest ja hobidest (kirg laulmise vastu, hobused, mootorrattad, jalgrattad ja isegi juristiharidus) kulges tema elu ühest ettevõtmisest teiseni, kuni lõpuks saabus esimene lavaedu, kui ta esitas „Miserere’i“.

  Sealt edasi algas elu täis võite, kuid samal ajal ka pingutusi nende saavutamiseks. Ühe inimese elukäik, kus selleks, et pidada teistega sammu, tuleb pingutada mitu korda enam.

  Heli: ENG
  Subtiitrid: Eesti

  Lavastaja: Michael Radford

  Osatäitjad: Antonio Banderas, Jordi Mollà, Toby Sebastian, Alessandro Sperduti, Luisa Ranieri

  Tootja:  Picomedia

  Riik: Itaalia

  Armastus ja Sõprus (2016)

  Originaalpealkiri: "Love & friendship"

  Sündmused toimuvad 1790.aastatel. Armastuse ja sõpruse peategelane on võluv lesk, leedi Susan Vernon, kes saabub oma sugulaste häärberisse, et eemalduda oma värvikast kuulujuttudest kubisevast elust. Seal viibides otsustab ta leida abikaasa nii endale, kui oma tõrksale ja tagasihoidlikule tütrele, Fredericale.

  Heli: ENG
  Subtiitrid: Eesti

  Lavastaja: Whit Stillman

  Osatäitjad: Kate Beckinsale, Xavier Samuel, Emma Greenwell, Morfydd Clark, Jemma Redgrave, Tom Bennett, James Fleet, Justin Edwards, Jenn Murray, Stephen Fry, Chloë Sevigny

  Tootja:  Blinder Films

  Wall Streeti Hunt (2013)

  Originaalpealkiri: "The Wolf of Wall Street"

  HE WOLF OF WALL STREET on legendaarse režissööri Martin Scorsese ja mitmekordse Oscari-nominendi Leonardo DiCaprio uus, järjekorras viies koostööprojekt, mis põhineb finantskurjategija Jordan Belforti memuaaridel. Mees asutas 1987. aastal Wallt Streeti ühe suurima maaklerfirma ning kümme aastat hiljem mõisteti ta süüdi rahapesus ja erinevates finantskuritegudes..

  Heli: ENG, RUS
  Subtiitrid: Eesti

  Lavastaja: Martin Scorsese

  Osatäitjad: Leonardo DiCaprio, Jonah Hill, Kyle Chandler, Jean Dujardin, Matthew McConaughey, Jon Favreau, Margot Robbie, Jon Bernthal

  Tootja: Paramount Pictures

  Parim Pakkumine (2013)

  Originaalpealkiri: "La migliore offerta" (The Best Offer)

  Kiirmüügi oksjonite ja antiigimaailmas on eakas Virgil Oldman lugupeetud ekstsentriline geenius, keda tuntakse kogu maailmas. Oldmani palkab üksildase noore pärijanna, Claire Ibbetsoni, et oksjonil maha müüa vanematelt päritud suur kunsti ja antiigikogu. Mingil salapärasel põhjusel keeldub aga Claire alatasa isiklikust kohtumisest. Robert aitab Oldmanil taastada ja komplekteerida Claire’i majast leitud vanu mehaanilisi osi. Samal ajal annab ta ka nõu, kuidas tegeleda oma tunnetega ja neiu enese poolele võita. Oldmani teine sõber, Billy Whistler, aitab aga Virgilil kokku saada imelist haruldaste maalide erakogu.

  Heli: ENG, RUS
  Subtiitrid: Eesti

  Lavastaja: Giuseppe Tornatore

  Osatäitjad: Geoffrey Rush, Jim Sturgess, Sylvia Hoeks, Donald Sutherland

  Tootja:  Paco Cinematografica

  Rummipäevik (2011)

  Originaalpealkiri: "The Rum Diary"

  Kui Paul Kemp (Johnny Depp) avastab ühel päeval, et on lõplikul tüdinenud lärmakast ja hullumeelsest New Yorgist ning 50ndate aastate USA rangetest raamidest. Mees pakib asjad ja lendab paradiisi nimega Puerto Rico, et asuda tööle kohalikus ajalehes, mida juhib elu hammasrataste vahele jäänud toimetaja Lotterman (Richard Jenkins). Paul kohaneb kiiresti saare rummist nõretava elustiiliga, mille lahutamatuks osaks on ilusad naised. Teiste seast torkab Paulile eredalt silma meeletult veetlev Chenault (Amber Heard), kes on aga paraku kihlatud suurärimees Sandersoniga (Aaron Eckhart). Sanderson on üks paljudest sinnakanti kolinud Ameerika ärimeestest, kes soovivad teha Puerto Ricost rikkaid teeniva kapitalistliku paradiisi. Kui ta palkab Paul Kempi ülistama pressis oma järjekordset suurafääri, leiab ajakirjanik end valiku ees: kas kasutada oma sulge korrumpeerunud ärimeeste huvides või hoopis selleks, et see kamp maatasa teha.

  Lõunamaisest päikesest, kaunitest naistest ja rummist küllastunud seiklusliku loo "Rummipäevik" aluseks on kurikuulsa Hunter S. Thompsoni samanimeline, autobiograafiliste sugemetega romaan. Peaosas Johnny Depp, kes kehastas kunagi veel üht Thompsoni antikangelast kultusfilmis "Fear and Loathing in Las Vegas". Lisaks talle teevad kaasa Amber Heard ("Zombieland"), Aaron Eckhart ("Pimeduse rüütel"), Richard Jenkins ("Põletada pärast lugemist"), Michael Rispoli ("Sopranod"), Giovanni Ribisi ("Avatar"), Amaury Nolasco ("Prison Break") jt. Lavastas Bruce Robinson ("Withnail & I").

  Heli: ENG, RUS
  Subtiitrid: Eesti

  Lavastaja: Bruce Robinson

  Osatäitjad: Johnny Depp, Aaron Eckhart, Michael Rispoli, Amber Heard, Richard Jenkins, Giovanni Ribisi, Amaury Nolasco, Marshall Bell, Bill Smitrovich, Julian Holloway

  Tootja: Dark & Stormy, FilmEngine, GK Films, Infinitum Nihil Production

  Vahetuse Lõpp (2012)

  Originaalpealkiri: "End of Watch"

  Politseidraama kahest noorest politseiohvitserist, kes satuvad rutiinse kontrolli käigus kartelli musta nimekirja - see aga ei tähenda mitte komplikatsioone tollis, vaid võitlust oma elu eest...

  Heli: ENG, RUS
  Subtiitrid: Eesti

  Lavastaja: David Ayer

  Osatäitjad: Jake Gyllenhaal, Michael Peña, Natalie Martinez, Anna Kendrick, David Harbour, Frank Grillo, America Ferrera

  Filmistuudio: Exclusive Media Group

  Tänavatants 2 (2012)

  Originaalpealkiri: "Streetdance 2"

  Pärast piinlikku kaotust tantsurühmale "Invincible" võtab tänavatantsja Ash (Falk Hentschel) endale eesmärgiks panna kokku parimatest tegijatest rühm, et revanshi saada.

  "Tänavatants 2" on haarav vaatemäng, mis ei jäta külmaks kedagi, kellele meeldivad metsik tants ja kaasakiskuv muusika.

  Heli: ENG, RUS
  Subtiitrid: Eesti

  Lavastaja: Max Giwa, Dania Pasquini

  Osatäitjad: Tom Konti, Ella Wragg, George Sampson, Falk Hentschel, Sofia Boutella, Stephanie Nguyen, Lee Craven ja James Michael Rankin

  Tootja:  BBC Films

  Saladus nende silmades (2015)

  Originaalpealkiri: "The Secret in Their Eyes"

  Pingelise draama „Kapten Phillips“ stsenaariumi eest Oscarile kandideerinud lavastaja Billy Ray käe all valminud SALADUS NENDE SILMADES on võimas ja tundeküllane triller, mille peaosades teevad mõjuva rolli Oscari nominendist Chiwetel Ejiofor (The Martian, 2015) ning Oscariga pärjatud megastaarid Julia Roberts (Ocean’s Eleven, 2001) ja Nicole Kidman (Eyes Wide Shut, 1999).

  Omavahel lähedasteks kolleegideks saanud FBI uurijate grupi, Ray (Chiwetel Ejiofor), Jessi (Julia Roberts) ja abi-ringkonnaprokuröri Claire’i (Nicole Kidman) sõprus käriseb lõhki, kui nad leiavad Jessi teismelise tütre jõhkral viisil mõrvatuna. Nüüd, kolmteist aastat hiljem, peale päevast-päeva kestnud mõrvari otsinguid leiab Ray viimaks kandva juhtlõnga. Ta usub, et jõuab peagi kuriteo lahendamiseni, roimar saab kohtu alla antud ja Jess leiab viimaks hingerahu. Kuid keegi kolmest sõbrast ei ole valmis tunnistama šokeerivat saladust, mida pikaajaline kättemaksuiha võib ühe inimhingega teha.

  Põimides omavahel minevikku ja olevikku kompab see mitmekihiline tume müsteerium õigluse ja kättemaksu vahelist hägusat piiri esitades vaatajale küsimuse - kui kaugele läheksid sina, et heastada põhjatut kurjust.

  Film põhineb muide samanimelisel Argentiina põnevikul, mis võitis aastal 2009 parima võõrkeelse filmi Oscari.

  Heli: ENG, RUS
  Subtiitrid: Eesti

  Lavastaja: Billy Ray

  Osatäitjad: Julia Roberts, Nicole Kidman, Chiwetel Ejiofor, Dean Norris, Michael Kelly

  Tootja: IM Global

  Lady Macbeth (2016)

  Originaalpealkiri: "Lady Macbeth"

  19. sajandi Inglismaal armub kõrgest seisusest noor abielunaine oma mõisa töömehesse.

  Heli: ENG, RUS
  Subtiitrid: Eesti

  Lavastaja: William Oldroyd

  Osatäitjad: Florence Pugh, Cosmo Jarvis, Paul Hilton, Naomi Ackie, Christopher Fairbank, Golda Rosheuvel, Anton Palmer, Rebecca Manley, Fleur Houdijk, Cliff Burnett, David Kirkbride, Bill Fellows, Nicholas Lumley, Raymond Finn, Ian Conningham

  Tootja: Sixty Six Pictures, iFeatures

  Viimane Sõna (2017)

  Originaalpealkiri: The Last Word

  Terava huumori ja suure südamega komöödia peategelane Harriet Lauler (Shirley MacLaine) on pensionile jäänud endine superedukas ärinaine, kes hoidis nii töös, eraelus kui ka ümberkaudu kõiki oma raudse kontrolli all.

  Nüüd, elu lõpusirgel on tal kindel soov oma kontrollivat kätt ka üle surma piiri sirutada, nimelt on Harriet otsustanud, et ka tema järelehüüe peab olema kirjutatud tema taktikepi all ja täpselt tema soovide järgi. Palganud kohaliku ajalehe noorukese ajakirjaniku Anne Shermani (Amanda Seyfried) seda tähtsat kirjatükki koostama, põrkab ta aga vastamisi väga kindlameelse ja iseteadliku inimesega, kes sugugi ei ole nõus Harrieti versiooniga.

  Anne sunnib vana ärihaid jutustama oma elulugu sellisena nagu see tegelikult on olnud, pannes teda sealjuures klaarima suhteid kaugeks jäänud lähedastega – teiste hulgas eksabikaasa Edwardi (Philip Baker Hall) ja tütre Elizabethiga (Anne Heche). Sellest ootamatult keerukaks kujunenud ülesandest kujuneb mõlema peategelase jaoks elumuutev sündmusteahel ning kahe äärmiselt vastandliku naise vahel sünnib ainulaadne sõprussuhe.

  Brutaalselt otsekohese sõnakasutusega, kuid sisult ülimalt positiivse ning elujaatava loo on lavastanud Ameerika üks vägagi mitmekülgne lavastaja Mark Pellington, kes teinud hulgaliselt säravaid töid nii televisiooni, filmi, muusikavideo kui ka dokumentaalfilmi žanrites.

  Heli: ENG
  Subtiitrid: Eesti

  Lavastaja: Mark Pellington

  Osatäitjad: Shirley MacLaine, Amanda Seyfried, AnnJewel Lee Dixon, Thomas Sadoski, Philip Baker Hall

  Tootja:  Myriad Pictures

  Sõnad (2012)

  Originaalpealkiri: The Words

  New Yorgis on noor kirjanik Rory Jansen kirjutanud romaani, kuid toimetajad ei nõustu selle avaldamisega, kuna lugu ei müü. Rory elab koos oma tüdruksõbra Doraga väikeses korteris ja rahaliselt toetab neid Rory isa hr Jansen. Kui hr Jansen ütleb Rory'le, et ei anna talle rohkem raha ja et Roryi peaks minema tavapärasele tööle, leiab Rory tööd kirjastuse juures sekretärina ning peagi nad  Doraga ka abielluvad. Mesinädalatele minnakse Pariisi, kus Dora ostab ühest antiigikauplusest vana portfelli. New Yorki naastes leiab Rory portfelli varjatud taskust romaani käsikirja. Rory on loost nii vaimustuses, et otsustab selle ümber trükkida ja toimetajale edastada. Raamatust saab menuk ning Roryst edukas ning kuulus kirjanik. Ühel päeval kohtub Rory pargis vana mehega, kes küsib oma raamatusse autogrammi. Kui Rory minekule suundub, küsib vana mees, kas ta ei tahaks kuulda lugu noorest kirjanikust, kes oma käsikirja kaotas. Rory vajub pingile ja vana mees räägib dramaatilise loo valust ja kaotusest.

  Heli: ENG, RUS
  Subtiitrid: Eesti

  Lavastaja: Brian Klugman, Lee Sternthal

  Osatäitjad: Dennis Quaid, Bradley Cooper, Jeremy Irons, Zoe Saldana, Olivia Wilde, J.K. Simmons, Ben Barnes

  Tootja:  Also Known As Pictures

  Locke (2013)

  Originaalpealkiri: "Locke"

  Ivan Locke (Tom Hardy) on aastaid püüdnud usinalt tööd teha, et luua endale elu, mida ta alati on soovinud - töö, mida ta armastab ning perekond, kellest ta hoolib. Ent samal õhtul, mil ta peab silmitsi seisma oma karjääri kõige tähtsama hetkege, jõuab temani kõne, mis vallandab sündmuste ahela, mis paljastavad nii tema töö, elu kui ka hinge ning kõik see leiab aset vaid ühe autosõiduga. "Locke" on ehtne näide sellest, kuidas ühe otsuse tegemisel võib olla kohutavad tagajärjed.

  Heli: ENG, RUS
  Subtiitrid: Eesti

  Lavastaja: Steven Knight

  Osatäitjad: Tom Hardy

  Tootja: IM Global

  Jaanimardikad aias (2008)

  Originaalpealkiri: Fireflies in the Garden

  "Jaanimardikad aias" on lugu perekonnast. Vägivaldne isa, tundliku loomuga poeg ja ema, kelle jaoks selle olukorraga toime tulemine on liigagi raske. Perepoeg Michaelit näeme nii varateismelise poisikese kui täiskasvanud kirjanikuna. Film põiklebki kahe ajastu vahel. Lapsepõlves kasvavad kodused pinged Michaelil üle pea ja perekond on  lagunemise äärel. Aga kui ta kord juba küpse mehena viivuks koju külla sõidab, peab ta ootamatu surmajuhtumi tõttu sinna märksa kauemaks  jääma. Siis on tal ühtäkki küllalt aega klaarida suhteid oma isa, tädi ja tolle lastega. Matustele ilmub teiste seas ka Michaeli lahutatud abikaasa.

  Heli: ENG, RUS
  Subtiitrid: Eesti

  Lavastaja: Dennis Lee

  Osatäitjad: Ryan Reynolds, Willem Dafoe, Emily Watson

  Ainus ellujäänu (2013)

  Originaalpealkiri: Lone Survivor

  Aastal 2005 saab Afganistani suunatud Ameerika eriüksuslaste komando ülesandeks teha kahjutuks kurikuulus Talibani juht Ahmad Shahd. Ümberpiiratuna on sõdurid sunnitud astuma ebavõrdsesse lahingusse ja kogu üksus hukkub kangelastena. Kõik peale ühe. Ellujääja Marcus Luttrelli (Mark Wahlberg) jaoks lahing alles algab: ta peab iga hinna eest ellu jääma ja baasi tagasi pääsema. Olukorras, kus on raske kedagi usaldada ja igas võõras nähakse vaenlast leiab Marcus liitlase sealt kust ta seda otsidagi ei osanud. Teda aitab kohalik mees, patsifistist Gulab (Ali Suliman)

  Heli: ENG, RUS
  Subtiitrid: Eesti

  Lavastaja: Peter Berg

  Osatäitjad: Mark Wahlberg, Ben Foster, Eric Bana

  Nälg (2008)

  Originaalpealkiri: "Hunger"

  Film räägib Iirimaa vabariigi armee vangide võitlusest poliitilise staatuse tunnustamiseks. Esmalt üritatakse seda saavutada pesemisest keeldumisega ja vanglariiete mittekandmisega. Kuid see taktika ei kandnud vilja. Vange viidi sunniviisiliselt juukselõikusesse ja pesema, pekstes neid eelnevalt poolsurnuks. Lõpuks otsustab üks vangidest - Bobby Sands – alustada surmava näljastreigiga ...

  Heli: ENG, RUS
  Subtiitrid: Eesti

  Lavastaja: Steve McQueen

  Osatäitjad: Michael Fassbender, Liam Cunningham

  Tootja:  Film4 Productions

  Nahk, milles ma elan (2011)

  Originaalpealkiri: La piel que habito (The skin I live in)

  Ciggaral on villa Madridi lähistel, mille seinad peidavad kättemaksu, kuritegusid ja hullumeelsust. Naha geenimodifikatsioonide spetsialist, eksperimenteerimist armastav tippkirurg Robert Legarde (Antonio Banderas) teostab seal salaja operatsioone, mida tema kolleegid sugugi heaks ei kiidaks. Julm saatus aga sunnib meest elama ainult kättemaksu nimel ning selle teostamiseks on tal olemas ideaalselt sobivad vahendid...

  Heli: SPA, RUS
  Subtiitrid: Eesti

  Lavastaja: Pedro Almodóvar

  Osatäitjad: Antonio Banderas, Elena Anaya, Marisa Paredes, Blanca Suarez, Jan Cornet, Fernando Cayo

  Tootja:  Warner Bros. Pictures

  Pelgupaik (2013)

  Originaalpealkiri: "Safe Haven"

  Pole oluline, mille eest sa põgened, vaid see kuhu sa lõpuks välja jõuad...

  Salapärane noor naine Katie (Julianne Hough) põgeneb oma tumeda mineviku eest ning kolib väiksesse sadamalinna, kus loodab leida hingerahu. Katie hoiab omaette ning väldib suhteid kohalikega, mis just suurendab inimeste huvi tema saladusliku isiku vastu. Katie elu muutub kardinaalselt peale tutvumist lesestunud poepidaja Alexi (Josh Duhamel) ja muretult vallalise naabrinaise Jo’ga (Cobie Smulders). Just siis kui tundub, et Katie on lõpuks leidnud oma õnne, ilmuvad välja mineviku varjud.

  Heli: ENG, RUS
  Subtiitrid: Eesti

  Lavastaja: Lasse Hallstrom

  Osatäitjad: Julianne Hough, Josh Duhamel, Cobie Smulders, David Lyons

  Tootja: Relativity Media, Temple Hill Entertainment

  Lovelace (2013)

  Originaalpealkiri: "Lovelace"

  Sundance´i filmifestivalil esilinastunud tõsieluline draama legendaarse pornostaari Linda Lovelace'i elust ja isiklikust tragöödiast. Nimiosas Amanda Seyfried, režissöörideks 2010. aasta indie-hiti "Howl" autorid Oscari-võitja Rob Epstein ("The Times of Harvey Milk", 1984) ja Jeffrey Friedman.

  LOVELACE toob vaatajateni 1970. aastate legendaarse pornostaari Linda Lovelace'i loo, kelle tähelend sai alguse kurikuulsast 1972. aasta hardcore pornofilmist "Deep Throat", millest on kujunenud üks kõigi aegade legendaarsemaid ja suurima kassatuluga pornofilme.

  Linda Lovelace oli kunagi tavaline Florida koolitüdruk nimega Linda Susan Boreman, kellest sai peale isehakanud filmitegija Chuck Traynoriga (Peter Sarsgaard, "Jarhead", 2005) tutvumist maailmakuulus pornostaar. 1980. aastatel jättis Linda pornotööstuse selja taha ning lahutas vägivaldsete kalduvustega Traynorist, keda ta süüdistas oma naiivsuse ärakasutamises ning pornofilmidesse ja prostitutsiooni meelitamises. Hiljem sai Lindast üks feministliku pornograafiavastase võitluse eestkõnelejatest.

  Heli: ENG, RUS
  Subtiitrid: Eesti

  Lavastaja: Rob Epstein, Jeffrey Friedman

  Osatäitjad: Amanda Seyfried, Peter Sarsgaard, Sharon Stone, James Franco, Chloë Sevigny, Robert Patrick, Chris Noth

  Gigolo maski all (2013)

  Originaalpealkiri: Fading Gigolo

  Vaimukas ja pikantne armukomöödia mitte enam esimeses nooruses härrasmeestest, kes valivad rikastumiseks uue ameti – ühest saab jõukaid naisi teenindav gigolo ja teisest tema sutenöör! Paraku saadab nende ettevõtmist rodu koomilisi apse ja äpardusi. On ilmselge, et kaks semu ujuvad vastuvoolu ning raha ja armastust ei paista kusagilt.

  Klassikalises komöödias astuvad üles Woody Allen, John Turturro, Sharon Stone ja Vanessa Paradis ja paljud teised staarid.

  Tegemist on unikaalse ja lõbusa filmiga, kus Woody Allen ei astu üles lavastaja, vaid näitlejana!

  Heli: ENG, RUS
  Subtiitrid: Eesti

  Lavastaja: John Turturro

  Osatäitjad: Woody Allen, John Turturro, Sofía Vergara, Liev Schreiber, Sharon Stone, Bob Balaban

  Carmen (2003)

  Prosper Mérimée novelli, Carmen, põhjal vändatud film on klassikaline lugu noore sõduri (Leonardo Sbaraglia) ja mustlasneiu Carmeni (Paz Vega) keelatud armastusest.  

  Heli:SPA, RUS
  Subtiitrid: puuduvad

  Lavastaja: Vicente Aranda

  Osades: Paz Vega, Leonardo Sbaraglia, Antonio Dechent, Joan Crosas, Jay Benedict

  NB!! Filmi heli on Hispaania/Vene keeles ilma subtiitriteta!!